Známý má malý obchůdek. Kdysi pradávno začínal s prodejem v dřevěné boudě a časem se dopracoval ke kamennému obchodu. Ne, že by byl nepřítel moderních technologií, ale vždy tvrdil, že na to, aby měl vlastní internetovou přípojku nemá peníze a na těch jeho pár květin, že to nemá smysl. Na mé tvrzení, že si jej stejně časem pořídí se někdy usmál a někdy po mně mrštil předmětem který měl zrovna po ruce. Někdy kaktus, jindy hortenzie. Kaktusem to bolelo více.

Router

Jenže přišlo další nařízení naší slavné vlády a hups, bez internetu mohl můj známý obchod tak akorát zavřít.

Takže musel začít hledat poskytovatele internetu, i když tento výraz je technicky nesprávný. Internet vám nikdo poskytnou nemůže, protože to ani nejde. To je celosvětová síť. Ten, koho máme na mysli je poskytovatel internetového připojení. Tedy, zkráceně provider.

Ale u nás se výše uvedené úsloví vžilo a každý ví, co si pod tím pojmem má představovat.

Nuže z výše uvedeného vidíme, že to prostě v některých věcech bez internetu nejde.

Internet v notebooku

Připojení pak již není nic složitého. Lidé z firmy Pranet prostě přijedou a budou tahat. Ne vás za uši, ale dráty a kabely a přivedou vám internetové připojení až k vašemu stolu, obrazně řečeno, protože dnes se již kabel skoro nepoužívá. Všichni používají wi-fi, kde se může připojit více přístrojů, aniž by se musely tahat kabely. Proto vlastně mužové z Pranetu umísti na vaše přání, kam budete chtít takovou malou krabičku, které se říká router. Tato krabička ukončí kabelové připojení a již jej bude nahrazovat bezdrátově. V celém bytě domě či jinde budete tak mít připojení jednoduché a rychlé.

Jistě, může se stát, že někam signál nedosáhne, ale od toho je zde právě tato firma, aby věc vyřešila. Většinou tím, že se router umístí někam jinam, více do středu domu. Řešení je samozřejmě více, ale to už by bylo na další článek.

Back To Top