Pokud i vy patříte mezi studenty, pak vás určitě trápí otázka, jak získat při studiu nějaké ty peníze. Tuto otázku totiž řeší drtivá většina studentů, kterým rodiče nepřispívají ani korunu. Těch možností, jak si při studiu přivydělat je poměrně dost. Otázkou ale zůstává, jestli na to budete mít přes školu čas. Pokud je totiž vaše studium velmi náročné, pak zvládnout školu a práci je dost složité.

poznámky v knize.jpg

Jednou z možností jak si přivydělat je například doučování. Asi nebude nic složitého naučit někoho něco, co už vy sami umíte. Navíc, jedná se o dobře placenou brigádu, která je časově nenáročná a zároveň i prospěšná.
syndrom vyhoření.jpg

Vhodné je také průvodcování. To má mnoho výhod. Jaké? Inu pokud se naučíte potřebné texty, budete si tím procvičovat paměť, přijdete do kontaktu s lidmi, procvičíte si vyjadřování a k tomu si ještě vyděláte nějakou tu korunu navíc.

Nebo co takhle roznášení letáků? Takových brigád je všude dost a rozhodně není problém je sehnat. Navíc u toho nemusíte nijak přemýšlet a navíc k tomu nepotřebujete žádné dovednosti.

Pokud umíte dobře cizí jazyk a kromě toho vás i baví, můžete zkusit odjet do zahraničí a to konkrétně do rodiny, kde se budete starat o domácnost a děti. Můžete si tím vydělat slušné peníze a zlepšit si cizí jazyk.

Jestliže patříte mezi lidi, kteří jsou aktivní a společenští, pak můžete vyzkoušet hostesing. Stačí se jen zaregistrovat do agentury. Nejedná se o nijak těžkou a náročnou práci a ještě k tomu si přijdete na pěkné peníze.

Vhodné je také darování. Můžete darovat krev, plazmu nebo vajíčka či sperma. Věřte, že je za to velmi dobře zaplaceno.
Elizabeth II. na mincích.jpg

Populární je také prodej kosmetiky. Dostanete katalog a budete se snažit prodat, co nejvíce produktů půjde. Díky tomu navíc zjistíte, jaké jsou vaše prodejní dovednosti a jestli se jedná o práci, která by vás do budoucna mohla naplňovat.

Těch brigád existuje ještě mnohem více, ale je potřeba se po nich pořádně podívat a zajímat se o ně. Určitě nic nedáte za to, když se na nějakou přihlásíte a vyzkoušíte ji.

Back To Top