Poruchy příjmu potravy jsou velmi zákeřné. Mezi jedny z nejznámějších patří bulimie a anorexie. Tyto dvě nemoci jsou tichým zabijákem a mohou přímo ohrožovat lidský život. Navzájem mají hodně společného, ale taktéž se v mnoha ohledech velmi liší.

Bulimie je méně známá a velmi často přehlížená. Zároveň je oproti anorexii i podstatně hůře rozeznatelná. Nicméně to ale neznamená, že by byla méně závažná. Naopak, když uvážíme to, že je podstatně hůře rozeznatelná, jedná se pravděpodobně ještě o zákeřnější nemoc.

stará váha

Je typická tím, že ženy, které jí trpím, ji umí velmi dobře maskovat. Typické je hlavně velké přejídání. Ženy drží dlouhou dobu dietu. Následně se v nich něco zlomí a nadále již nedokážou hladově. Následně se vrhnou na jakékoliv nejbližší jídlo a doslova se jim přecpou. Tyto záchvaty jídla velmi často budí dojem, že postižená osoba jí – až příliš a porucha příjmu potravy se jí netýká. Nicméně věřte, že opak je pravdou.

Záchvaty jídla nejsou pro lidský organismus vůbec zdravé. Navíc kdyby se jednalo o pouhé přejídání, byl by to až tak velký problém. Nicméně bulimie je typická i zvracením potravy. Záchvaty jídla tak mají následek neustálé zvracení.

jablko a metr

Zvracení má pak za následek pokažený žaludek. Pokud tento postup trvá příliš dlouho, lidský žaludek již není schopen potravu udržet a zvrací ji automaticky. Díky tomu velmi často dochází ke kolapsu organizmu nebo dokonce až k vyhladovění.

Pokud máte pocit, že někoho ve vašem blízkém okolí by se tato zákeřná nemoc mohla týkat, neváhejte a ověřte si to. To, zda vaše hmotnost je v normě a není příliš vysoká, nebo nízká, odhalí bmi index Bmikalkulacka. Do online kalkulačky zadáte výšku, hmotnost a věk a kalkulačka sama vypočítá vaše hodnoty. Dle výsledné hodnoty, vám bude ihned jasné, jestli je zapotřebí s vaší váhou něco dělat, či nikoliv.

Back To Top