Dopravní nehoda se nestává jen řidičům automobilů, ale i všem ostatním účastníkům silničního provozu. Po silnicích jezdívají i cyklisté a v poslední době můžeme na silnicích potkávat i jezdce na koloběžkách. Všichni, kteří jedou po silnici, jsou účastníky provozu, a podle toho se musí chovat. Hlavně cyklisté mají pocit, že pro ně dopravní předpisy neplatí, a tak se chovají, jako by měli všude přednost. Jenže přednost si vynutit nelze, a tímto chováním dochází k řadě kolizí.

vložky a tampony

Svůj podíl na vzniku nehod má i mikrospánek, ale také oslnění sluncem. Slunce umí být někdy pořádně ostré, a tak je potřeba chránit před jeho vlivem svůj zrak. Jiné oči mít nebudeme, a pokud nebudeme nosit sluneční brýle alespoň během léta, kdy je sluneční záření na nejvyšší úrovni, může se stát, že si v důchodu užijeme například šedý zákal. Pokud si budete své oči chránit alespoň v létě, je reálná šance, že vaše oči vám budou zdravé sloužit ještě velmi dlouho.

Brýle jsou především funkční
Mnohé značky oblečení si z brýlí udělaly módní doplněk, ale je potřeba si uvědomit, že sluneční brýle mají být především funkčním kusem šatníku. Brýle by měly být vybaveny kvalitním UV filtrem, který dokáže účinně odrážet většinu slunečního záření. Na trhu jsou k dostání kvalitní a hezké brýle, ale většina lidí si nedává pozor na to, jakým filtrem jsou vybaveny zrovna jeho brýle.

muž brýle

Nejlepší do auta
Pokud alespoň někdy řídíte nebo jedete na kole, určitě byste neměli zapomínat na nošení slunných brýlích. Mohou vám nebo někomu dalšímu dokonce zachránit život. Sluneční brýle pánské polarizační slouží k tomu, aby pohltily výrazné sluneční záření, a přitom nemění barevnost vidění. Tento typ brýlí je skvělý v tom, že barvy jsou stále stejné, ale nebudete oslněni sluncem. Proto je nosí tolik řidičů. Pořiďte si i vy kvalitní brýle do auta.

Back To Top