Moderní lidská obydlí jsou nesmírně zranitelná a pochopí to každý, kdo měl někdy co do činění s rozvody vody. Lidé, kteří dbají o pravidelné revize elektrických spotřebičů a rozvodů, a kteří nezanedbávají ani revize plynových spotřebičů a komínů, mohou totiž zapomínat na kontrolu stavu vodovodního potrubí a armatur, ale zejména na ochranné prvky, které s tím souvisí.

instalatér při práci

Vodu v potrubí totiž není tak snadné monitorovat, i rekonstruované vodovodní trubky mohou být zdrojem problémů a může se stát, že vám začne voda protékat skrze narušené těsnění nebo kvůli vadě materiálu i z vodovodní armatury. Důležité je, mít přehled o tom, co se děje, a nenechat se zaskočit nadcházejícími událostmi.

zásah instalatéra

Ventil u pračky, přívodní hadice k pračce a k toaletě

Automatická pračka se standardně připojuje gumovou tlakovou hadicí a podobným způsobem je zapojen i přívod ke splachování toalety a také přívod vody do vodovodních baterií. Tato místa mohou být tzv. slabým článkem instalatérských rozvodů a mohou být i snadným terčem problémů, pokud dojde k jejich poškození zvenčí. Může se totiž klidně stát, že najednou začne stříkat voda velmi drobnou tryskou v přívodní hadici, a vy si toho všimnete třeba až za týden, kdy se zrovna vracíte z dovolené. Jak asi takový byt bude vypadat, pokud ponecháte týden stříkat vodu z hadice na podlahu, si jistě domyslíte.

Proto se vyplácí pořídit detektor úniku vody Kanalizace-instalateri.cz v podobě jednoduchého zařízení za pár stokorun, které neustále monitoruje, zda není na podlaze alespoň tenká vrstvička vody. Princip zařízení je jednoduchý, jsou to dva kontakty, které voda, jakožto vodivý článek, propojí, a sepnutý obvod vás informuje o hrozícím nebezpečí vyplavení bytu a sousedů pod vámi. Vám už pak stačí pouze včas zakročit, vodu uzavřít a povolat instalatéry, třeba v rámci pohotovosti 24 hodin denně, 365 dnů v roce.

Back To Top