Domeček pro děti

Dětské hračky jsou kapitola sama pro sebe, vyrábí se jich dnes tolik, že je trh jimi doslova přesycen. Děti si však nejvíce zamilují vlastní výrobky, uspokojí je jejich kreativita, nechtějí být jen pasivními hráči a rády tvoří. Papírový karton je ideální materiál k tvorbě domečků pro zvířátka, panenky, nebo i malého obydlí přímo pro ně. Několik velkých krabic lze spojit do sebe, vyrobit klasický šikmý sklon střechy, vyříznout okna, otvírací dveře, sestavit terasu nebo balkon. Stačí jen trocha fantazie, lepidlo, nůžky, akrylové zdravotně nezávadné barvy a máte na deštivý víkend o zábavu postaráno. Ostatně, z lepenky lze vyrábět leccos – vláčky, hudební nástroje, pirátské lodě, periskopy, ponorky, stačí se inspirovat třeba na Internetu. A vězte, že děti si takovou zábavu budou pamatovat možná do konce života.

krabice

Únik kapalin z automobilu

Každý, kdo vlastní automobil, si velice dobře uvědomuje, jaká rizika skýtají unikající technické kapaliny. Za prvé jde o životnost vozu a další investice do případných oprav, za druhé řešíme své vlastní ohrožení života a zdraví, pokud se vůz na silnici nechová tak, jak od něho očekáváme. Někteří odborníci doporučují v pravidelných intervalech sledovat únik provozních kapalin, což snadno zjistíte podložkou z papírového kartonu (krabice) umístěnou pod autem. Únik motorového oleje se jeví jako černá mastná skvrna, únik brzdové kapaliny jako čirá nebo nažloutlá loužička. Chladicí kapalina je zpravidla zbarvena do červena. Karton do sebe kapaliny částečně nasákne a podle jeho polohy snadno vysledujete i místo úniku.

karton

Pomocník při malování a škrábání malby

Malujete-li svépomocí, jistě si uvědomujete, jak obtížné je zakrýt podlahu, aby nasákla vlhkost, škrábanou malbu, a abyste po ní neuklouzli. Na igelitových fóliích jste jako na klouzačce a novinový papír se brzy promáčí a pod sebou máte rázem vrstvu bahna. Zkuste papírový karton https://www.2pack.cz/krabice-kartony. Nerozmáčí se, přitom dostatečně vodu nasákne, neuklouznete po něm, a máte po starostech.

Back To Top