Jsou to dva roky, co jsem se rozhodl koupit si věrnou pomocnici, co mi pomůže s mým hubnutím, které již trvá několik let. Konečně jsem se překonal a začal se sebou něco dělat. Spaluji tuky, snižuji svou hmotnost a přitom se parádně bavím. Nejedná se o nic živého, nýbrž o předmět, díky kterému se může člověk zabavit a přitom i redukovat svou váhu efektivněji než na kole. Řeč je koloběžce. O klasické, velké, se dvěma koly, řídítky, brzdami a především bez žádného motoru. V současné době se rozmohl trend tzv. „elektrokoloběžek“, na kterých jen stojíte a užíváte si jízdy. Nic pro sportovce. Nic pro obézní lidi, co se rozhodli pro změnu. Proč je koloběžka lepší na kolo?
 elektrické koloběžky

Pomocník od zdravotních potíží

Když šlapete s koloběžkou do kopce, vysoce namáháte nohy, hýždě, ruce a mimo jiné i břišní a zádové svaly. Již se nemusíte trápit s bolestmi krční a bederní páteře. Fyzioterapeuti jízdu na koloběžce doporučují už jen z toho důvodu, že je vhodná jako doplněk k rehabilitaci. Kromě toho, jízdu si mohou užívat i postarší lidé, kteří se trápí s bolestmi kloubů. Vzhledem k tomu, že zde nedochází k žádným nárazům, neboť většina váhy jezdce je rozprostřena mezi nohou, na které stojí a tělem, co je opřeno o řídítka.
 řídítka koloběžky

Hubnutí snadno a rychle

Pokud jste typ člověka, co nemá rád klasický běh, a pokud jej musíte absolvovat, je vám to dost proti srsti, vyměňte ho za jízdu na tomto nástroji. Když si užíváte pořádné vyjížďky a kocháte se okolím, palčivých bolestí vlivem spalování si ani nevšimnete. Při jedné poklidné vyjížďce teplým odpolednem se zbavíte až 30% více energie, než-li na kole. Mimo to, do této statistiky se počítá i třeba takový aerobik nebo svižný běh.
 

Zábavná činnost

Je vhodné zmínit, že koloběžkáři mají i své závody. Pokud se do jednoho takového závodu přihlásíte, zažijete takový adrenalin jako nikdy jindy. Jestliže budete mít štěstí a zaberete, můžete vyhrát i nějakou tu cenu. Adrenalin ve vás také může rozproudit ježdění po lese. Sjet z takového kopce, nebo se neustále vyhýbat stromům a přitom být v pozoru před případnými dírami v cestě je ještě záživnější. Dávejte si ale pozor. Vždy noste bezpečnostní prvky, aby se vám něco nestalo.
 

Další klady

To nejlepší na koloběžce je, že se vůbec nemusíte učit na ní jezdit. Už od útlého věku se děti učí řídit své první kolo. Začátky jsou dost těžké. Důležité je udržet rovnováhu, a hlavně se nebát. Jelikož na koloběžce stojíte a držíte se řídítek a přitom hopkáte, na tomto stylu ježdění není nic těžkého k pochopení. Zvládne to každý.
 
Kola jsou obvykle velká a nedají se pohodlně přepravovat. Pokud máte rozkládací koloběžku, můžete ji kdykoliv složit a zase rozložit. Mimo to, lze s ní cestovat i vlakem nebo přes MHD.
 
Když už je řeč o cestování, můžete s ní jezdit klidně i do práce, do školy nebo i někam na večírek, aniž byste se zpotili. To znamená, že zcela odpadá nutnost nošení sportovního oblečení. Nemusíte se bát znečištění a pomačkání vašeho prádla.

Back To Top