Ať už jste dítě, student, maminka, tatínek nebo důchodce, vždy můžete začít se cvičením jógy. Jedná se o způsob žití starý několik tisíc let. Zahrnuje vnímání světa, praxi sebe naslouchání a spojení s vyšším bytím. Můžete se však částečně omezit na čistě fyzickou podstatu cvičení, které je také hodně o spojení pohybu a dýchání. V současné době se můžete vydat několika směry:
cvičení jógy ve dvou
1. Hatha: jedná se o základní druh, který kombinuje zahřívací a dechová cvičení a sestavu ásan.
2. Bikram: tento typ se praktikuje při zvýšené pokojové teplotě, většinou 42 °C. Čekejte, že se pořádně zapotíte.
3. Vinyasa: cílem je spojení pohybu a dechu.
4. Power: velmi moderní pojetí, při němž není stanovené pořadí cviků. Jedná se o rychlé a náročné pohyby.
5. Acro: poměrně náročný druh jógy, který zahrnuje prvky partnerské akrobacie. Mezi partnery prohlubuje důvěru a odpovědnost vůči jeden druhému.
úklon s rukama za zády
S čím vším Vám její praktikování může pomoct?
· Pružnost
Praxe ásan ve spojení s postupným uvolňováním těla pomáhá při prohlubování flexibility v oblasti svalů a rozsahu kloubů. Čím více se dokážeme uvolnit, tím větší pružnosti dosahujeme.
· Síla
Při setrvávání v jednotlivých pozicích jsou svaly zatnuté a trénujeme jejich výdrž. Celkově tímto můžeme upravit i postoj a držení těla pouze za pomocí vlastní tělesné váhy.
· Soustředěnost
Uvolnění těla a mysli často napomáhá polevit i každodenní stres a můžeme tak rychleji dojít k řešení problému. Souvisí to s důkladným okysličením těla a mozku při dechovém cvičení.
· Pálení tuku
Power jóga je pro tento účel přímo dělaná. Jiné typy pomáhají zrychlit metabolismus a ve spojení se zdravou životosprávnou můžete dosáhnout zásadní transformace své postavy.
· Rovnováha
Trénováním ásan zlepšujeme svou koordinaci těla, důkladně poznáváme své těžiště a učíme se s ním pracovat.
Benefity jógy jsou tedy nesporné, přeji vám mnoho štěstí a výdrže při její aplikaci v praxi!

Back To Top