Schodiště už doma máte a potřebujete k němu i zábradlí? Nechcete ale klasické dřevěné zábradlí? Vyberte si takové, které vám bude dokonale sedět.

Jaký materiál je nejlepší na schodišťové zábradlí? Zvolíte si klasiku nebo něco moderního?

Ke schodišti je nutné vždy vybrat i vhodné zábradlí, které zaručuje stabilitu, bezpečnost a navíc dělá celé schodiště úplným celkem. Určitě nemusíte mít schodiště i zábradlí ze stejného materiálu, nebojte se materiály v tomto případě vhodně kombinovat. Jak na to, jaký materiál zvolit a jaké jsou výhody jednotlivých materiálů? Nechte se inspirovat a myslete i na to, že dobrý materiál vám může vydržet dlouhé roky.

elegantní schodiště

Klasické materiály

Schodišťové zábradlí bývá typicky buď dřevěné, nebo nerezové, může být i z oceli, může být kované, mosazné a jednoduché nebo krásně zdobené. Samozřejmě, že je hodně možností, dnes je velmi oblíbené kombinovat i nejrůznější materiály, což vytváří i mnohem lepší estetický efekt. Přemýšlíte, nad tím, který materiál bude pro vás nejvhodnější. Pokud chcete klasiku, máte rádi přírodní a jednoduchý styl, možná vás ihned napadne dřevo. Dřevěné zábradlí může mít různá provedení, ale dřevo je materiálem, který vyžaduje hodně péče a nemusí se zcela hodit do moderních a minimalisticky laděných interiérů. Mezi další klasiku patří nerez, v tomto materiálu se skloubí jednoduchost i moderna, jde o odolný a dobře udržovatelný materiál, navíc hodně pevný a vy tak získáte dobré bezpečnostní zázemí.

moderní schodiště se zábradlím

Jde to i netradičně

Z těch méně využívaných a netradičních materiálů je určitě nutné zmínit sklo. Skleněná schodiště ale i zábradlí jsou moderní, hodně elegantní ale ani tento materiál se vám nemusí dlouhodobě líbit, navíc na skleněném povrchu jde všechno vidět, takže každý otisk, šmouha či mastnota jsou hodně viditelné.

Netradiční ale velmi výhodné jsou i schodišťové zábradlí z plastu. Určitě se nebojte nějaké kýčovitosti, naopak moderní zpracování plastu vypadá na pohled moc hezky, takové zábradlí je i odolné a velmi dobře se udržuje. Určitě se vám tak může i toto pojetí líbit.

Snažte se vždy ale o to, aby zábradlí i schodiště dávali dohromady smysl a celkově tak vznikl moc pěkný estetický dojem.

Back To Top