Srí Lanka nabízí turistům luxusní pláže zalité sluncem, porostlé palmami, romantické zátoky s korálovými útesy, tyrkysové moře s pestrobarevnými rybami, ale i úžasné chrámy s velkými sochami Buddhy. Při její návštěvě spatříte vysoké hory vykukující z mlhy, deštné pralesy i čajová políčka. Bohatou faunu i floru budete mít doslova nadosah ruky. Z dovolené na Srí Lance bude odjíždět plni dojmů a nečekaných zážitků
Podnebí:
Je tropické, střídá se zde období dešťů a sucha. V přímořských oblastech se teplota pohybuje kolem třiceti stupňů celsia, a i moře je velmi teplé. V horách je teplota samozřejmě mnohem nižší, pohybuje dvaceti stupňů celsia a v noci je ještě nižší.
slůně asloice
Jazyk a měna:
Na Srí Lance se mluví tamilštinou či sinhálštinou, ale běžně se zde domluvíte anglicky. Platí se zde hotově srílanskou rupií, nebo platební kartou. Peníze si snadno vyberete v bankomatech, které naleznete ve větších městech.
Hygiena:
Když navštívíte Srí Lanku, dejte se velký pozor na hygienu. To znamená kupovat a pít jen balenou vodu, mýt ovoce a zeleninu a jíst v zařízeních, která jsou na vyšší úrovni.
palmy na srí lance
Speciality:
Určitě zde ochutnejte místní lahůdku „LAMPRAIS“, zapečenou rýži v banánovém listu a žízeň uhaste „TODDO“ – šťávou z kokosové palmy.
Co navštívit:
Milujete-li přírodu a zbožňujete-li zvířata a rostliny, pak se při návštěvě Srí Lanky vydejte na jedinečnou plavbu po řece Madu Ganga. Pro milovníky fauny a flory je zde i mnoho národních parků, jako je například Národní park YALA. Za východu slunce zde můžete pozorovat slony, krokodýly, leopardy a neskutečné množství ptactva. Na své si přijdete i při návštěvě deštného pralesa SINHARAJA, kde na vás také čekají stovky druhů exotických rostlin a vzácných zvířat.
socha budhy
A také si nenechte ujít návštěvu města DONDRA neboli „Města bohů“, s nejstarší kamennou stavbou Srí Lanky-GALGE. A chybou by bylo nevidět 50 m vysoký maják, který je postavený na nejjižnějším bodě Srí Lanky, nebo i RATNAPURU – „Město drahokamů“, kde se těží drahé kovy.
Milujete vůni koření? Pak jistě uvítáte exkurzi do zahrady koření SPICE GARDEN, kde na vás čeká voňavé kari, pepř, skořice, zázvor či hřebíček. Srí Lanka nabízí opravdu hodně zážitků.

Back To Top