To, že nejste milovníci vína, ale je vám bližší nachmelený mok, neznamená, že nemůžete tělu dopřát očistu. Poznejte, že víno není jen červené a bílé a že elixír mládí může opravdu fungovat.
·         Česnekové víno
Do půl litru ovocného vína nastrouháme na nerezovém struhadle tři až pět paliček česneku a necháme týden vyluhovat. Pak přidáme dalšího půl litru vína a opět necháme týden odstát. Teprve potom scedíme. Víno užíváme po lžičkách při léčbě vysokého krevního tlaku a na očistu těla.
likér ve sklenicích
·         Česnekové víno z listů
Označováno jako Bryophyllum. Víno je vhodné na žaludeční vředy a koliky. Užívá se ráno nalačno jedna malá lžička. Čtyři až pět listů nadrobno nakrájených listů z česneku vložíme do 1 litru bílého vína. Uložíme na třicet dní do chladna a temna.
 petržel
·         Petrželové víno
Osm i více listů petržele nebo jeden kořen dáme vařit s litrem bílého vína po dobu deseti minut, poté přidáme 150 -200 g medu, a ještě mírně pět minut povaříme. Teplé scedíme do láhve s patentním uzávěrem a uskladníme v chladničce. Eventuální zákal u dna není na překážku. Užíváme denně tři i více polévkových lžic na posílení srdeční činnosti.
·         Česnekový elixír
Léčí nejen vysoký krevní tlak, kornatění tepen ale především upravuje střevní flóru a má probatické účinky. K přípravě potřebujeme čtyři omyté citrony s kůrou, jednu větší cibuli (oloupanou), 15 – 20 stroužků česneku, 150 g křenu. Vše rozemeleme na masovém mlýnku a dáme do třílitrové láhve. Dolijeme jedním litrem převařené vody, přidáme půl kilogramu cukru, uzavřeme a necháme dva týdny stát. Užíváme denně ráno a večer jednu likérovou sklenku nebo velkou lžíci. Dávejte pozor, aby po spotřebování nastala nejméně šestitýdenní přestávka.
žába a likéry
·         Křenový elixír
Je vynikající na příznaky nachlazení, jako jsou rýma a kašel i na bolístky způsobené klimatizací. Očištěný křen nakrájejte na kolečka, dejte nekovové sítko položené na hrníčku a zasypte cukrem. Křenová medicín pálí, jelikož křen obsahuje látky působící proti bakteriím uvolňujícím křeče a zmírňujícím záněty. Také pomáhá při revmatických obtížích, zácpě, žaludečných potížích. Při revma, ischiatu a poranění na těle vtírejte do postižených míst křenovou tinkturu. Ta zrychlí hojení. Křen oloupejte, jemně nastrouhejte a napěchujte do sklenic. Zalijte 70% alkoholem, uzavřete a nechte týden stát. Denně protřepávejte. Pak sceďte přes plátno. Před použitím nařeďte 1:1 s vodou a dvakrát denně vetřete do kůže.

Back To Top