Sportem ku zdraví nebo ne?

Pokud jste doteď došli maximálně od auta domů či do práce a jednou za čas vyšlápnete schody, protože má výtah poruchu, začněte opatrně. Bohatě postačí krátké procházky, postupně přidávejte na rychlosti a délce. Uvidíte, že i tak se vrátíte zadýchaní. A pravděpodobně po čase zjistíte, že je pro vás procházka čím dál méně náročná. Výhodou procházek je, že nic nestojí. Potřebujete akorát nějaké pohodlné boty a chuť se hýbat.

stále_v_pohybu

Chuť se může občas ztratit, je důležité se vnitřně motivovat. Klidně si určete dny, kdy budete chodit ven a snažte se je dodržovat. Nezapomeňte zhluboka dýchat, což se týká každého pohybu. Až si vaše tělo zvykne na pravidelné procházky, můžete přidat protahování a posilování. Co přesně?

Protáhnout a zpevnit

Ideální by bylo, začít cvičit pod dohledem někoho zkušeného, abyste si neublížili. Některé špatně provedené cviky by mohly ublížit vašim zádům a potom by cvičení ztrácelo význam. Postačí, pokud budete chodit na lekce, kde bude třeba jen deset lidí a lektor s akreditovaným kurzem. Alespoň zezačátku vám pomůže se správným nastavením těla a dýcháním. Postupně můžete cvičit doma a ušetřit tím nemalý peníz. Ušetřené peníze můžete investovat do pěnové podložky na cvičení. Před i po posilovacím cvičení je potřeba se protáhnout, můžete vyzkoušet cviky z jemné jógy či pilates.

jógová_pozice

Inspiraci najdete v knihách, v televizi nebo na internetu.

Je potřeba se i zapotit

Pokud chcete redukovat svoji hmotnost, k posilování a protahování byste měli přidat ještě tzv. „kardio“ cvičení. Patří sem každý pohyb, při kterém se zvýší vaše tepová frekvence tedy rychlá chůze či běh, jízda na kole, tanec a mnoho dalších. Jde o udržování tepové frekvence v určitém rozsahu po určitou dobu. Například baseball nebo volejbal nejsou úplně tou správnou volbou pro snížení váhy. Na druhou stranu každý pohyb se počítá, protože ve zdravém těle je zdravý duch.

Back To Top