Pokud patříte také mezi příznivce dovolené s vlastním vozidlem, jistě ještě před nadcházejícím létem oceníte několik rad, které vás připraví na strastiplnou a dlouho cestu. V případě, kdy plánujete cestu přes několik zemí, je dobré si předem zjistit dostupné informace a omezení, které jednotlivé země předepisují. Ujistěte se že, vámi zvolené havarijní pojištění platí i v ostatních zemích a je v něm k dispozici asistenční služba. Křížem krážem

Až za hranice EU
Plánujete cestu až za hranice Evropské unie, předem se ujistěte, zda v těchto zemích není potřeba mezinárodní řidičský průkaz. V takovém případě vám ho rádi vystaví na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností, jedinou podmínkou je platný řidičský průkaz a průkazová fotografie. Na mezinárodní řidičský průkaz budete čekat pár minut a zaplatíte za něj správní poplatek 50 korun.

Chcete místo vlastního vozidla raději využít sužby autopůjčovny? V takovém případě zvolte levnou autopůjčovnu praha Autopujcovna-urban, která vám vybere vozidlo přímo na míru. Nezapomeňte však s sebou přibalit potvrzení vlastníka, které vás opravňuje k řízení cizího vozidla společně se smlouvou o zápůjčce.

Pojištění vozidla
I v případě, kdy budete mít sjednané pojištění pro sebe a své spolucestovatele, nezapomínejte připojistit i vozidlo včetně příplatku za asistenční službu v zahraničí, která vám pomůže jak v případě dopravní nehody, tak poruchou.

Spousta z nás má havarijní pojištění už dávno sjednané, předem se raději ujistěte, jak to je v případě nehody v zahraničí a zda není potřeba na dobu pobytu v zahraničí pojistku či její limit pozměnit.Letní cestování

Dálniční známky a mýtné
V téměř celé Evropě při cestě po dálnici budete potřebovat dálniční známku a na některých úsecích uhradit poplatek. Nezapomínejte na poplatky při vjezdu do tunelu, které si raději ještě před odjezdem ověřte.

Back To Top