Považujete váš úsměv za nedokonalý jenom proto, že nemáte všechny zuby hezky srovnané vedle sebe? Je pochopitelné, že i když váš chrup vypadá bezchybně a je zcela zdravý, nestačí to k tomu, aby byl i perfektní. Naštěstí pro vás existuje možnost, která se neomezuje na žádnou věkovou kategorii – a tedy pořízení rovnátek.
Nemyslete si, že budete jediní, kteří jich nosí a kterým pomáhají srovnat zuby tak, aby jejich úsměv byl bez jediné vady krásy. V současnosti se k nim totiž přiklání nejen starší generace, ale i mnoho známých osobností.

usmívající se dívka

Konzultace je prvořadá

Ještě předtím, než si zvolíte to, jakým rovnátkům dáte přednost, musíte absolvovat vstupní kontrolu a současně i konzultaci s odborníkem v oblasti ortodoncie. Ten vám nejlépe poradí a rovněž i zhodnotí stav vašich zubů a v nemalé míře vám i doporučí to, jaký typ rovnátek byste si měli vybrat a byl by pro vás nejúčinnější při ortodontické léčbě.

Vybírat můžete z několika možností

Rovnátka Praha petrortho.cz vám přináší hned několik variant, ze kterých si můžete zvolit. Klasikou pořád zůstávají kovová, která jsou pro mladší skupinu lidí doplněná i o možnost – ozvláštnit si jich barevnými gumičkami. Není však zvláštností, pokud jich budete nosit i v starším věku, protože se v posledních letech naštěstí upustilo od studu, který měly přinášet.
Jedná se o nynější způsob úpravy zubů, na kterém není nic netypického.
Další (poněkud modernější) volbou pro vás můžou být takzvaná neviditelná rovnátka, která nejsou v ústní dutině tolik k vidění a přinesou vám větší pohodlí nejen v osobním životě, ale i v zaměstnání. Fungují na principu, kdy si jich odeberete ze zubů v době, kdy budete jíst. Je nutné, abyste zamezili přístupu zbytků jídla do vašich neviditelných rovnátek a postarali se tak o to, aby vaše zuby vypadaly perfektně i přesto, že vaše okolí nepozná, že jich máte.

fixní rovnátka

Navštěvujte dentální hygienu

Pro prvotřídní léčbu, která bude i úspěšná, nezapomínejte dbát na dentální hygienu vaší ústní dutiny a navštěvovat i dentistu, který vám ji provede profesionálně.Jedná se o zcela klíčový bod, který byste neměli podceňovat.

Back To Top