Zásadní přitom je volit takový přívěsný vozík, který váš vůz zvládne bezpečně táhnout, rozhodující je v první řadě hmotnost vozu v poměru k taženému vozíku a také výkon motoru. K tažnému zařízení lze také montovat nosič jízdních kol pro celou rodinu.

karavan

Generace s pořadovým číslem III. vozů Škoda Octavia patří k nejoblíbenějším automobilům ve své třídě v České republice. Tažné zařízení octavia pro tyto vozy zvládnou pracovat i v náročných podmínkách, převážet s nimi můžete objemná i těžká zavazadla.

Každá „koule“ za autem musí mít patřičná osvědčení

V současné době se tažná zařízení vyrábí na numericky řízených obráběcích strojích CNC s pomocí plazmové technologie, obrobky splňují přísná pravidla pro mechanické namáhání a jsou povrchově upraveny polyesterovými barvami. Před nanášením vrstvy práškové barvy je ocelový povrch očištěn pod tlakem v pískovací komoře a je fosforován.

Tažné zařízení je možné namontovat prakticky na každý osobní vůz. Které je pro vás vhodné, musí posoudit odborník, jemuž by měla být svěřena i samotná montáž. Je třeba dodržet nezbytnou homologaci a tento specifický mechanismus musí být certifikován podle stanovené normy PIMOS.

Mechanismus musí mít svůj vlastní typový list a i přesto, že je možné montovat jej svépomocí, doporučuje se autorizovaný servis, kde máte také záruku na provedenou práci. Tažné zařízení musí odpovídat evropské normě 94/20/ES EHK 55, pokud vám jej bude montovat odborná firma, vyžádejte si kromě typového listu i potvrzení o montáži s příslušnou certifikací. V technickém průkazu pak musí být na základě vystaveného potvrzení a tzv. garance shody uveden typ tažného zařízení, maximální hmotnost přívěsného vozíku, maximální svislá zátěž na spoje a také typ motorového vozidla.

octavia

Pamatujte však na to, že s řidičským průkazem skupiny B můžete vézt za osobním vozem přívěs včetně nákladu o hmotnosti do 750 kg, nebo nesmíte překročit celkovou hmotnost soupravy (vozidla včetně přívěsu a nákladu) suma sumárum 3,5 tuny. V technickém průkazu vozidla máte také uvedeno, jak těžký může být pro váš vůz brzděný a nebrzděný přívěs.

Back To Top