Základem každé květinové dekorace jsou rostliny, kvetoucí i ty s ozdobnými listy. Zatímco podzim a zima nás inspiruje k práci se suchým přírodním materiálem, jako jsou sušené rostliny, šišky, mech, různé zajímavé větvičky, šustí atd., jaro je zcela pod vlivem čerstvých květin. Někomu stačí dát je prostě do vázy, ale pokud se chcete trochu předvést před rodinou anebo chcete udělat dojem na přátele, kteří přijdou po dlouhé době na večeři, určitě potřebujete vyzdobit stůl květinovými kompozicemi a jinými dekoracemi, které dají vaší společenské události vizuální efekt.

Vše, co potřebujete, jsou různé floristické potřeby, které najdete i v e-shopech, kde si můžete při výběru vše v klidu promyslet a naplánovat.

kvě

Výzdoba stolu

U příležitosti slavnostního i přátelského setkání je vždy vhodné vyzdobit stůl květinovými kompozicemi. K tomu není vždy nutné uchýlit se k pomoci odborníka, ale s trochou iniciativy a kreativity můžete vytvořit nádherné aranžmá se skutečně zanedbatelnými náklady.

U květinových kompozic jsou zjevně nutné květiny různých druhů a barev, které si podle ročního období můžete koupit nebo natrhat ve své zahradě či skleníku. Dále se budou hodit zelené větvičky, houba na aranžování, základna pro dekoraci a spousta drobností, jako jsou stužky, držáky, kruhy z proutí, polystyrénové koule, srdce ze slámy atd. A k tomu všemu potřebujete hlavně spoustu fantazie.

kvě1

Ve všech případech musí být květiny vybrány s kritériem, že nejsou příliš voňavé, zvláště nápadné a velmi barevné. Slabá vůně „nenarušuje“ čich těch, kteří nemají rádi určité vůně, a především nezakrývá vůni jídla. Barvy by měly v dekoraci ladit a být spíše jemné, aby nepoutaly všechnu pozornost a nevytvářely pocit lacinosti.

Tvar, který má být kompozici dán, úzce souvisí s prostorem, který pro ni můžete vyčlenit. Dekorace by měla zdobit a dotvářet, ne překážet. Lidé u stolu by na sebe měli vidět, proto jsou dobrým nápadem dekorace z květů s krátkými stonky. Pokud chcete využít i rostliny z dlouhými stonky, vyberte pro ně místo v blízkosti jídelního stolu, ale tak aby nepřekážely.

Back To Top