Ekologie, třídění odpadu, bezobalové nakupování a zero-waste životní styl a přístup k věcem obecně, je v dnešní době základním balíčkem, a navíc velmi trendy způsobem života. Proč je tomu tak?
Mnoho z nás si začíná postupně uvědomovat, že způsob, jakým se nyní chováme k naší planetě a životnímu prostředí. Nejde už v dnešní době pouze o to, zda vhodíme platovou láhev do správného kontejneru. Dopad našeho chování vůči okolnímu světu je čím dál více viditelný a v mnoha případech až drastický.

rostlina na dlani
Nechceme ale být v následujících řádcích příliš pesimističtí a vyvolat dojem, že je vše ztraceno. Ba naopak, rádi bychom vás trochu inspirovali a namotivovali k tomu, jak vlastně být ekologicky šetrní, a především edukovat vás o tom, jak můžeme podpořit i ostatní lidi k takovému přístupu. Zelená vlna je momentálně něco, na čem „jede“ plno velkých i malých firem a některé společnosti se v tom doslova předhánějí.
Přijde nám fér, aby vždy zaměstnavatel jakožto nejvýše postavená osoba v dané organizaci vzal na svůj hrb celou tuto problematiku a přizpůsobil pracovní prostředí tomu, aby pro zaměstnance bylo snadné a přirozené třídit odpad a neplýtvat poskytovanými zdroji.
třídění odpadu

Přesto je však ideální, když se každý za sebe postavíme k problému s ekologickou situací čelem a začneme se vzdělávat v možnostech, které nám okolí poskytuje.
Prvním velikým tématem a hlavním předmětem je samozřejmě tříděný odpad. V každé kuchyňce a kanceláři by měl být prostor pro třídění papírů, plastů a skla. S tím, že je potřeba na každý tento jednotlivý kontejner nebo koš umístit popisek s přesnými instrukcemi, co do dané nádoby vlastně patří a co nikoli.
Další oblastí je určitě skartace dokumentů v Praze. Přestože mnoho z nás má v práci k dispozici skartovačku, není vždy jednoduché ji pořídit a pokud naši zaměstnanci ještě stále pracují s velkým množstvím papírů a formulářů, je ideální nechat je spíše skartovat vše hromadnou formou. Můžete k tomu využít služby firmy poskytující skartaci dokumentů v Praze: http://ekoskart.eu/.

Back To Top