Když se komukoliv z nás vyskytne jakýkoliv zdravotní problém, tak ho každý řeší jinak. Někdo rychle spěchá k doktorovi a směle si nechá předepsat antibiotika. Jiní zase s návštěvou lékaře velmi váhají, a to může tělo dostat, do mnohem horšího stavu, než bylo nutné. Co je tedy jakási zlatá střední cesta, která nám umožní být co nejvíce zdraví, ale bez zbytečného nadužívání chemických léčiv?

horký bylinkový nápoj

Myslím si, že ideální je, jak se říká pořádná prevence. Chodit řádně oblékán, nevystavovat se zbytečně extrémům počasí a podobně. Zdraví dokáže být velmi křehké, a proto je nutné chovat se ke svému tělu s péčí a láskou. Prevence před nemocemi taktéž zahrnuje dobro stravu, tj. příjem dostatku vitamínů skrz ovoce a zeleninu, luštěniny a tak dále. Mnoho lidí dnes podporuje svou imunitu proti nemocem otužováním. Otužování může být provedeno nejlépe každé ráno ve sprše. Dobré je začínat pomalu a vodu postupně ochlazovat než hned zapnout ledovou. Otužování přispívá k dobré cirkulaci krve a potřebné látky se pak lépe a rychleji dostanou v těle, tam kde je jich zrovna potřeba.
ovoce a zelenina

Když se však i přes preventivní opatření projeví nějaká nemoc, tak je nutné to rozpoznat a začít to řešit. Jedno z vhodných řešení je zvýšit dávku přijímaných vitamínů a snížit pohybovou aktivitu. Pokud nám naše tělo říká, že si potřebuje odpočinout, tak není radno si s tím zahrávat, protože to může přerůst až do nevyléčitelných chorob.
Nemoci v začátcích se dají řešit pomocí bylinkových extraktů nebo vývarů. Například šalvějový výluh je velice efektivní při bolestech v krku. Ideální je konzumovat bylinku ve formě čajů a tyto nápoje vypít hlavně za poměrně horkého stavu.  Pomohou vypálit všemožné bacily z těla a navrátí mu ztracenou energii.

Příroda nám nabízí spoustu možností, jak se proti škodlivým virům a bakteriím v těle bránit a na nás už je jen toto správně využít.


Back To Top