Pod názvem chlornan sodný najdete tekutý přípravek, který se používá k chloraci vody v bazénu. Proto se často můžete setkat také s jiným názvem, například s typickým označením – tekutý chlór. Chlornan sodný je osvědčená sloučenina pro chloraci vody. Používá se také při bělení dřeva či přírodních vláken. Jeho účinky jsou známé již po celé léta. K těmto účelům se například používá již od konce 18. Století. To je tak pro zajímavost. Jeho působnost je tedy opravdu dlouhodobě prověřená a velice známá.

soda

Roztoky se běžně používají ve vodárenství. V dnešní moderní době je to zcela normální. Ve vodárenství se s tímto roztokem můžete setkat při poslední fázi zabezpečení pitné vody. Přidává se do vody kvůli hygienickým předpokladům. Při výrobě pitné vody hraje chlornan velice důležitou roli.

Chlorace vody

  1. Úprava vody v bazénech

Při úpravě vody v domácích zahradních nebo interiérových bazénech se opět setkáváme s touto složkou. Běžně se přidává také do umělých koupališť. Jedná se o základní a naprosto nezbytný bazénový přípravek s obsahem volného aktivního chloru. Vhodný pro automatické dávkování do velkých bazénů, ale také pro ruční dávkování do malých domácích bazénů. Je nezbytné pečovat o vodu a díky těmto přípravkům děláme vše, co můžeme. Stačí je nalít do vody. Je to opravdu jednoduché. Kladný výsledek je vždy stoprocentně zaručen.
Tento přípravek spolehlivě eliminuje veškeré nežádoucí organické znečištění bazénové vody. Zamíří na negativní prvopočáteční projevy, na bujení škodlivých látek, na růst řas a mikroorganismů a zlikviduje vše, co ve vodě nemá být, aby naše zdraví zůstalo v pořádku.

bazény

  1. Vlastnosti přípravku

Obsahuje 12 až 16% volného aktivního chloru. Jedná se o takzvaný přípravek stabilizovaný. Díky stabilizaci si budete moci užívat ještě delší účinek dané koncentrace účinné látky v roztoku po dobu, kdy se budete v bazénu koupat.

Back To Top